Otevřít menu

Hlavní důvod proč vaše webové stránky nic neprodávají


Otevřeli jste internetový obchod nebo firemní stránky, vynaložili mnoho úsilí a peněz na tvorbu webu, jeho obsah a přípravu na start. A poté nastanou dvě situace: váš rozpočet je vyčerpaný nebo nemáte tušení, jak pokračovat dál.

Vězte, že nejste sami. Spousta začínajících podnikatelů se v takové situaci již ocitlo. Po spuštění webových stránek čekají na nové zákazníky, kteří ale ve skutečnosti nemají odkud přijít. Je to srovnatelné se situací, kdy si koupíte SIM kartu s novým telefoním číslem, vložíte ji do mobilu a nic se neděje… Koneckonců, dokud nikomu nedáte své nové telefonní číslo, jak se o vás mají lidé dozvědět?

V případě webových stránek je hlavní důvod, proč se nic neprodává, jednoduchý – nedostatek návštěvníků na vašem webu.

Jaké je řešení?

Vyhodnoťte měsíční rozpočet na reklamu a podle toho začněte pracovat s prvním zdrojem vašeho cílového publika. Může to být PPC reklama ve vyhledávači nebo na sociálních sítích, tvorba nových stránek na webu a následující optimalizace pro vyhledávače. Záleží na tom kolik máte času na rozvoj a měsíčním rozpočtu.

Například až začnete s PPC reklamou v Google Adwords nebo Sklik, situace s prodejem se změní a můžete začít rozvíjet firemní profily na sociálních sítích, vytvářet kvalitní obsah a optimalizovat stránky pro vyhledávače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2021 Artem Smirnov